WSPIERAMY PARAOLIMPIJCZYKÓW

Data: grudnia 10, 2019

CO TO JEST WZSN START?

Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe START Wrocław jest największą na Dolnym Śląsku organizacją sportową dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach 10 obecnie działających sekcji sportowych trenuje około 200 zawodników, od młodych adeptów dyscyplin, po wielokrotnych medalistów igrzysk paraolimpijskich.

DLA KOGO DZIAŁAJĄ?

WZSN START obejmuje opieką między innymi troje medalistów Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016:

·       Oliwia Jabłońska (pływanie)

·       Jakub Tokarz (kajakarstwo)

·       Lucyna Kornobys (lekkoatletyka)

Sześcioro zawodników zagwarantowało sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020, pozostali będą walczyć jeszcze o zdobycie przepustek na najważniejszą imprezę czterolecia. WZSN START oprócz sportów indywidualnych stawia na rozwój gier zespołowych tj. siatkówka na siedząco czy goalball.  Ich zawodnicy od lat reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Jednocześnie stwarzają odpowiednie warunki do aktywności rekreacyjnej oraz rehabilitacyjnej.

DLACZEGO WARTO ICH WSPIERAĆ?

Towarzyszą Oni zawodnikom w długiej drodze do mistrzostwa. Wspierają młodych sportowców, którzy stawiają pierwsze kroki jak również doświadczonych zawodników. Pomagają im wybrać odpowiedni rodzaj aktywności sportowej i znaleźć dla niej miejsce w codziennym życiu.

Pozdrawiamy Team Bpositive

 

"NIE TRZEBA BYĆ WIELKIM, ŻEBY ZACZĄĆ, ALE TRZEBA ZACZĄĆ, ABY BYĆ WIELKIM"

link wzsn start