MOJE PRZYLĄDKI, NADZIEJE, MOTYWACJE…

Data: września 27, 2019

KOMU PODAROWAŁEM SWOJE 10%

Cześć jestem Norbert. Zaangażowałem się w B+ ponieważ uważam, że ludzie z natury są dobrzy, są otwarci na pomoc. Problem polega na tym, że czasami nie wiedzą jak efektywnie pomagać, wiec tego nie robią. Usłyszałem kiedyś „nie wiem komu i ile dawać, dlatego nie pomagam”.Innym razem usłyszałem: „jak będę bogaty to będę pomagał”. Tylko czy kiedykolwiek uznam, że jestem na tyle bogaty aby już to zacząć? Pewnie nie, dlatego uważam, że pomagać trzeba zawsze jeżeli można nie czekając na odpowiedni moment. Bo w sumie każdy moment jest odpowiedni a każda nawet najmniejsza kwota pomaga i daje przede wszystkim świadomość osobie obdarowanej, że nie została ze swoim problemem sama. Czasami jest to znacznie więcej niż sama kwota jaką się otrzymuje.

 

JESTEM CZĘŚCIĄ B+

Kiedy opracowywaliśmy model B+, kładliśmy olbrzymi nacisk na fakt aby nie zmieniać nawyków zakupowych osób, którzy przystąpią do Społeczności B+. Wciąż będziemy kupować przez Internet, tylko tym razem cześć naszych pieniędzy, które do tej pory w całości zasilały „kasę” korporacji odzieżowych trafi do osób potrzebujących. Mówimy tu o 10%. Może jednostkowe kwoty nie zmienią sytuacji obdarowywanego ale na pewno dadzą mu świadomość, że nie jest sam, że ktoś chce mu pomóc. To szalenie dużo i niezmiernie ważne. Mimo jednak dostanie też i kasę. Dużą, małą? To wszystko zależy od tego ile osób zaangażuje się w Bpositive, ile zechce być częścią Społeczności B+. Ja to kupiłem. Dlatego kiedy zostałem zaproszony do projektu nie zastanawiałem się długo. Nie kalkulowałem „za i przeciw”. Pomyślałem, że jeżeli nie spróbuję to się nie przekonam czy warto było. Bo to, że warto pomagać to wiem na pewno.

Mój udział w B+ jest formą ukłonu ws. do życia, które nie doświadczyło mnie tak jak innych. Jestem zdrowy, mam wspaniałą żonę oraz cudownego syna. Odwiedziłem miejsca, które dla większości z nas pozostaną jedynie snem. Spełniłem wiele marzeń, a te które wciąż są na mojej liście spełnię wkrótce. Dojrzałem aby pomagać i to nie tylko okazjonalnie ale każdego dnia. Oddać cześć dobra, które życie położyło mi na talerzu, z którego „jadłem” i dalej jeść zamierzam pełnymi garściami.

 

SPOŁECZNOŚĆ TO JA, TY I ONI, POMAGAJMY

Komu podarowałem swoje 10% z pierwszego zakupu w B+? Zdecydowałem, że będzie to „Przylądek Nadziei” czyli Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Jest to fundacja, która przez 28 lat swojej działalności uczyniła wiele dobrego. Codziennie wspiera bezbronne i nieuleczalnie chore dzieci. Jako ojciec doceniam to całym sercem. Domyślam się, że ich potrzeby są o wiele większe niż to co przy okazji pierwszego zakupu w B+ mogłem im podarować. Niemniej jednak ta drobna, symboliczna pomoc jest dla mnie ważna bo pierwsza ode mnie jaka „przejdzie” przez B+. Jest ona początkiem tworzenia Społeczności B+, społeczności ludzi pozytywnych, dobrych, pomagających. Społeczności, o której mam nadzieję wkrótce będzie mówiło się dużo dobrego.Liczę, że z każdym dniem będzie nas więcej.

Liczę, że widząc znaczek B+ na czapce czy bluzie innej osoby, będziemy się pozdrawiać uśmiechem, ze świadomością że właśnie minęliśmy osobę, której nie jest obojętne dobro tak samo jak i nam samym.   

 Norbert z Team Bpositive