HISTORIA O 30 MOTOCYKLISTACH

Data: września 27, 2019

Hej, jestem Sebastian z B+. Opowiem Wam ciekawą historię, o ludziach pełnych pasji, którzy cały swój wolny czas spędzają na niesieniu pomocy innym...

RYCERZE NA DWÓCH KÓŁKACH

W przeddzień Świąt Wielkanocnych pojechałem motorem na zakupy, przed sklepem spotkałem innego motocyklistę a jego motor zwrócił moją szczególną uwagę, ponieważ był oznakowany jak ambulans emblematami ratownictwa medycznego i kogutami. Pomyślałem że to jest świetny pomysł wykorzystać motocykle dla ratownictwa bo dojadą one praktycznie wszędzie i to w krótszym czasie niż samochód, a czas to kluczowy czynnik w ratowaniu życia. Wiem to ponieważ od 14 roku życia jestem czynnym ratownikiem wodnym, działam przy wrocławskim WOPR (Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) i nie raz brałem udział akcjach ratunkowych.

I tak po kilku minutach miłej rozmowy dowiedziałem się, że jest to Grupa Ratownicza Długołęka licząca około 30 pozytywnych osób, które po pracy zajmują się ratownictwem drogowym oraz szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy nie pobierając za to żadnych pieniędzy. Jest to ich pasja na którą poświęcają swój czas oraz środki na zakup motocykli, ich oznakowanie, paliwo i tak dalej. Cały czas jednak borykają się ze zbyt małą ilością opatrunków oraz innego niezbędnego sprzętu medycznego. Postanowiłem więc, że środki z zakupu bluzy przeznaczę właśnie dla tej grupy pozytywnych ludzi , pełnych pasji, ratujących ludzkie życie. Gdy ubieram moją bluzę z  logo B+, wiem że dzięki temu ktoś żyje i ratunek dojechał na czas. Mądre pomaganie ma sens, a uczucie jakie temu towarzyszy, Bezcenne.

POMAGANIE Z „B+” JEST DZIECINNIE PROSTE,

Tworzenie społeczności B+ i uczestnictwo w projekcie Smart Shopping to dla mnie wspaniała sprawa. Świadomość, że najprostsze codzienne czynności jak zakupy mogą zmieniać los innych ludzi potrzebujących pomocy, sprawia że czuję się wyjątkowo.

Ciekaw jestem jakie będą Wasze pozytywne historie.

Piszcie do nas komu i jak pomogliście, najciekawsze akcje pomocowe na pewno zamieścimy na naszym blogu.

 

Pozdrawiam

Sebastian z Team Be Positive