FASHION FOR ANIMALS, MODA KTÓRA POMAGA.

Data: listopada 12, 2019

Witajcie Pozytywni Ludzie.

Witajcie Pozytywni Ludzie.

Mamy przyjemność poinformować Was, że nawiązaliśmy współpracę z TOZ (Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami), które prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Schronisko od lat pomaga bezdomnym zwierzętom, otaczając je fachową i profesjonalną opieką. Jeżeli kochacie zwierzęta i ich los nie jest wam obojętny to zachęcamy Was by ich wesprzeć. Wystarczy, że kupując nasze produkty, wybierzecie właśnie to schronisko z listy instytucji, a my przekażemy tam pieniądze. Dzięki temu sprawimy, że los wielu zwierząt znacząco się poprawi.

RAZEM BUDUJEMY SPOŁECZNOŚĆ, RAZEM POMAGAMY ZWIERZĘTOM.

Poniżej przedstawiamy opis działalności schroniska.

TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu to instytucja, która pomaga bezdomnym zwierzętom z terenu Wrocławia. Zajmują się najczęściej psami i kotami, ale czasem obejmują opieką także gryzonie oraz inne gatunki. Ich misją jest to, aby zadbać o nie najlepiej i poszukać im nowych, dobrych domów, w których będą kochanymi członkami rodzin.

Co roku trafia do nich kilka tysięcy “bezdomniaków”. Czasem są to chore, zaniedbane zwierzęta ze skrzywioną psychiką. Starają się je wyprowadzić z lęków oraz poprawić ich stan fizyczny. Następnie szukają dla nich odpowiedzialnych domów, w których będzie nad nimi sprawowana odpowiednia opieka.

Organizują szereg eventów, które mają na celu m.in. zachęcenie do adopcji “bezdomniaków” czy zaprezentowanie ich pracy. Uczestniczą w różnych targach czy akcjach charytatywnych, na których pojawiają się ich Pracownicy oraz Wolontariusze. Od kilku lat organizują w schronisku “Dzień Psa”, a podczas jesieni zapraszają na “Dni Otwarte”.

Zachęcamy do wspierania ich działalności! Zwierzętom pomagają na wiele sposobów.

Oto niektóre z nich:

·        ADOPCJA - Adopcja jest szalenie ważna i stanowi ogromne wsparcie dla schroniska. Co roku trafia do nich kilka tysięcy bezdomnych psów i kotów, często są to starsze bądź zaniedbane lub skrzywdzone zwierzęta. Kochający, dobry dom z odpowiednią opieką daje im ogromne szczęście. Aktualnie w schronisku przebywa kilkaset zwierząt - zapraszamy i zachęcamy do adopcji! Pamiętaj - adoptując jedno zwierzę nie zmienisz całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

·        PRZEKAZANIE DATKU - Jeśli nie możesz adoptować zwierzaka, to zawsze możesz wesprzeć schronisko w inny sposób. Na stronie internetowej znajdziesz numer konta, na który można wpłacać datki dowolnej wysokości. Nawet symboliczna złotówka jest wsparciem, za które bardzo będą wdzięczni! W Biurze Adopcji schroniska stoi skarbonka na datki, zatem można je przekazać także na miejscu. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczają na utrzymanie schroniska. Dbają o zwierzęta najlepiej, jak potrafią - zebrane fundusze pozwalają im na zakup potrzebnych lekarstw, karmy czy innych rzeczy, dzięki którym “bezdomniaki” mają się lepiej!

·        PRZEKAZANIE DARÓW - Przez cały rok przyjmują dary rzeczowe. Zazwyczaj są to: koce, pościele, karmy lepszej jakości dla psów i kotów, zabawki oraz gazety czarno-białe. Czasami lista ta ulega małej zmianie - aktualne zapotrzebowanie znajdziecie na ich stronie www w zakładce “Pomoc rzeczowa”.

·        PRZEKAZANIE 1% PODATKU - 1% podatku stanowi dla nich ogromne wsparcie! Dzięki funduszom zebranym w ten sposób mogą dobrze i sprawnie funkcjonować. Pieniądze z 1% pozwalają im na zakup potrzebnych rzeczy, w tym kosztownych lekarstw dla ich podopiecznych. Bardzo prosimy również o wsparcie w postaci 1%!

·        WOLONTARIAT - Kilka razy w ciągu roku przeprowadzają rekrutację na nowych Wolontariuszy. Mogą nimi zostać osoby pełnoletnie, które dysponują czasem także w dni robocze. Od kandydatów oczekuje się odpowiedzialności i życzliwości w stosunku do bezdomnych zwierząt, a także umiejętności pracy w grupie. Więcej informacji nt. Wolontariatu znajdziecie na ich stronie www w zakładce “Wolontariat”.

Link do schroniska

 

 Pozdrawiamy Team Be Positive